Najczęściej zadawane pytania dotyczące leczenia.

(przy użyciu metody niskotemperaturowej termoterapii bipolarnej CELON)

Jak działa CELON?

CELON działa na zasadzie przepływu niskotemperaturowej fali cieplnej przez ściśle określone rejony w obrębie podniebienia miękkiego i języczka. W terapii CELON wykonuje się bardzo delikatne, precyzyjnie wyznaczone nakłucia. Cienka elektroda wnika delikatnie pomiędzy tkanki podniebienia miękkiego. Tylko tkanki bezpośrednio przylegające do elektrody są poddane termoablacji, w celu wywołania późniejszego włóknienia i następnie bliznowacenia.

Czy muszę leżeć w szpitalu, aby poddać się temu zabiegowi?

Nie ma potrzeby pobytu w szpitalu, ponieważ zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa kilka minut. Krwawienie praktycznie nie występuje.

Co daje mi leczenie CELON-em?

Termoablacja oznacza znakomity i trwały efekt przy minimalnym uszkodzeniu tkanek i bardzo ograniczonym bliznowaceniu.

Skąd mam wiedzieć, czy CELON jest dla mnie wskazany?

Jeżeli chrapiesz głośno i zdarza się to często to jesteś potencjalnym kandydatem do tego typu zabiegu. Zapytaj lekarzy specjalizujących się w tej dziedzinie. Po szczegółowym badaniu lekarz zakwalifikuje Cię do leczenia, które przyniesie Ci największą korzyść.

Ile razy muszę poddać takiemu zabiegowi?

To zależy. Zwykle wymaga to 2-krotnego poddania się zabiegowi. W niektórych szczególnych przypadkach pomaga kontynuacja leczenia w kolejnych sesjach, także dotyczących zmniejszenia w ten sposób nasady języka.